Üye Panel
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
Blog Yazıları
Göz Hareketleriyle K..
Bu projede yürüme engelli veya kuadripleji hastaların günlük hayatlarında daha rahat bir şekilde seyahat edebilmeler..
Devamı >
Sıfır Geçiş Algılama..
Sıfır geçiş algılama belirli bir periyotta ilerleye sinyallerin frekanslarını yakalayabilmek için kullanılan ve yakalana..
Devamı >
CD-4046 ile yarım kö..
              Yarım köprü seri rezonans evirici gibi birden fazla güç anahtarı bulunan eviricilerin..
Devamı >
PLL (Faz Kilitlemeli..
Faz kilitlemeli döngü (PLL), Şekil 1.1'de de görüldüğü gibi çıkış sinyalinin fazını giriş sinyalinin fazına göre ayarlay..
Devamı >
REKOMBİNASYON VE JEN..
              Yarıiletkenlerde 0 kelvinin üzerindeki sıcaklıklarda iletim bandında elektronlar ve v..
Devamı >
 
Hakkımda

Merhaba ben Kenan ÜNAL

29 şubat 1992 kimilerine göre talihsiz zaman ama bana göre çok şanslı bir günde Ankara'da dünyaya gelmişim.Eğitimime 5. sınıfa kadar  Çalışanlar ilköğretim okulunda okuyup 6.sınıftan itibaren Yenimahalle Gaziosmanpaşa ilköğretim okulunda devam ettim. İlkokul ve ortaokul yıllarında çok tembel,haylaz ve derslerle pek alakası olamayan bir öğrenci olduğum için OKS 'ye(o zamanlar liseye girmek için öğrencilerin girmek zorunda olduğu sınav) hiç hazırlanmadım ve babam beni en azından bir zanaat öğrensin diye Batıkent endüstri meslek lisesine kaydettirdi.
9. sınıfın sonunda kendi ilgi alanım olan Elektronik Teknolojisini ve 10. sınıfın sonunda da Görüntü ve Ses Sistemleri Dalı'nı seçtim. Lise eğitimim boyunca bölüm hocalarımında teşviki ile kendimi elektronik alanında geliştirdim. 2010 yılında Batıkent endüstri meslek lisesi okul birincisi olarak mezun oldum.

 Mezun olduğum sene YGS'den barajı dahi geçememiştim çünkü; lise hayatım boyunca   hiç karşılaşmadığım derslerden sorumlu olduğum bir sınava tabi tutulmuştum, ama üniversite okumayı çok   istiyordum ve bir dershaneye yazılıp sınavlara hazırlanmaya başladım, (o bir yıllık süreci en yorucu yılım olarak adlandırıyorum). Sonunda düzenli ve disiplinli çalışarak ve dershane hocalarımında yılmadan, özenle ilgilenmelerinin karşılığını aldım ve Karabük üniversitesi mühendislik fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandım.
 2016 yılında Karabük Üniversitesi ikincisi ve Mühendislik Fakültesi birincisi olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2017 yılında ise Biyomedikal Mühendisliği Çift Anadal Bölümünden mezun oldum.  2018 yılında da Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde, Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimimi tamamladım.


Bu siteyi açmakdaki amacım okulda ve kendi çabalarımla öğrendiğim bilgileri elimden geldiği kadar sizlere aktarmaya çalışmaktır. Mevlana'nında dediği gibi "Bir mum diğer bir mumu yakmakla ışığından hiçbir şey kaybetmez"